Orteza na łokieć tenisisty lub golfisty

52,00 zł
Brutto
Realizacja zamówienia: 4 dni

Uniwersalna opaska na łokieć tenisisty lub golfisty z pelotą silikonową, mocowaną do opaski za pomocą velcro.

Ilość

Opaska na łokieć tenisisty lub golfisty z pelotą silikonową, stosowana w profilaktyce urazów sportowych

Łokieć tenisisty jest to zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, będące jednostką chorobową należącą do grupy entezopatii, czyli chorób dotyczących przyczepów mięśni do kości. W przypadku łokcia tenisisty problem dotyczy mięśni prostowników palców i nadgarstka przyczepiających się do nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Objawia się to dolegliwościami bólowymi właśnie w tej okolicy, co znacznie upośledza funkcję kończyny górnej. Taka sytuacja uniemożliwia regenerację prostowników nadgarstka i prowadzi do miejscowego przeciążenia struktury. Przypadłość taka może dotyczyć osoby wykonującej praktycznie każdy z zawodów, gdzie występują powtarzające się notorycznie ruchy. Takim typem jest praca przy komputerze - nadgarstki oparte o stół, a dłonie lekko uniesione. Układ ten może powodować stan zapalny, wskutek nienaturalnego ułożenia ciała. Innymi grupami zawodowymi, których może dotyczyć ta przypadłość są: mechanicy, szwaczki, pracownicy biurowi sportowcy (tenis, squash), muzycy.

Łokieć golfisty to zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej. Jest jednostką chorobową należącą do grupy entezopatii, czyli chorób dotyczących przyczepów mięśni do kości. W przypadku łokcia golfisty problem dotyczy mięśni zginaczy. Objawia się bólem po wewnętrznej stronie łokcia.

Zastosowanie opaski:

  • w profilaktyce przeciążeń stawów w trakcie pracy
  • zmniejszenie bólu w ścięgnie łokciowym w trakcie sportu czy na co dzień
  • występowanie bólu ścięgien mięśni prostowników przedramienia
  • występowanie bólu ścięgien mięśni zginaczy przedramienia
  • ból promieniujący od łokcia aż do nadgarstka
  • przy stanach zapalnych lub tkliwości uciskowej
  • zdiagnozowany łokieć tenisisty
  • zdiagnozowany łokieć golfisty

Orteza dzięki specjalnemu wzornictwu i pelocie wytwarza ucisk na miejsce bolesne oraz mikromasaż, ulokowana na przedramieniu, zmniejsza siłę napięcia przyczepu początkowego mięśni zginających grzbietowo nadgarstek i palce.

OS6210

Nowe konto - załóż

Masz już konto?
Zaloguj natychmiast albo Zresetuj hasło