Meble medyczne - specjalistyczne meble [opis]

W: Porady

Opisujemy najpopularniejsze meble medyczne i tłumaczymy czym się charakteryzują.

Meble medyczne - dla kogo?

Specjalistyczne meble do przychodni klinik i nie tylko

Meble medyczne to specjalistyczne meble, które są projektowane i wykonane w celu zapewnienia optymalnego wsparcia dla pacjentów, personelu medycznego i innych osób związanych z opieką zdrowotną. Mogą być używane w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich, domach opieki, laboratoriach i innych miejscach, gdzie potrzebne jest specjalistyczne wyposażenie.

Meble medyczne są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie pacjentów oraz personelu medycznego. Mogą to być łóżka, fotele dentystyczne, stoły do badań, krzesła do oczekiwania, szafki na leki i wiele innych. Meble te są zwykle wykonane z trwałych materiałów, które można łatwo dezynfekować, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób i infekcji.

W skład mebli medycznych wchodzą także różnego rodzaju akcesoria i dodatki, takie jak uchwyty do chodzenia, wózki medyczne, urządzenia do pomiaru ciśnienia, wagi medyczne,....inhalatory, elektrokardiografy, aparaty słuchowe, nebulizatory, termometry medyczne, lampy do terapii światłem, kardiomonitory, pulsoksymetry, stetoskopy, a także wiele innych narzędzi i urządzeń, które są niezbędne w pracy personelu medycznego. Wszystkie te akcesoria i dodatki mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia pacjentom kompleksowej i skutecznej opieki medycznej.

Meble medyczne to meble dla przychodni

Meble dla przychodni to zazwyczaj prostsze i bardziej uniwersalne meble niż te stosowane w klinikach czy szpitalach. Zwykle składają się one z biurek, krzeseł, stołów, szafek, półek i ławek, a ich głównym celem jest zapewnienie komfortowej i funkcjonalnej przestrzeni dla pacjentów i personelu medycznego. Meble te muszą być łatwe do utrzymania w czystości, odporne na zużycie i zapewniać odpowiednie warunki pracy dla pracowników medycznych. W zależności od rodzaju przychodni, meble mogą być dopasowane do specyficznych potrzeb, na przykład w przypadku gabinetów dentystycznych czy poradni dietetycznych.

W naszym sklepie medycznym posiadamy szeroki asortyment mebli medycznych, które doskonale sprawdzą się jako meble do przychodni, meble do gabinetów zabiegowych, mebla dla kosmetyczek itp.
Są to między innymi:

Stanowiska do pobierania krwi

Stanowiska do pobierania krwi to meble medyczne specjalnie zaprojektowane do wykonywania zabiegów pobierania krwi. W skład stanowiska wchodzą specjalnie wyprofilowane krzesła lub fotele oraz stojaki na materiały do pobierania krwi, takie jak strzykawki, igły, opaski uciskowe i próbki krwi. Stanowiska do pobierania krwi są zwykle wyposażone w podłokietniki oraz uchwyty, które zapewniają wygodne i bezpieczne pozycjonowanie pacjenta podczas zabiegu. Niektóre modele stanowisk posiadają również wbudowane urządzenia do wykonywania pomiarów ciśnienia krwi lub pulsometry.

Kozetki medyczne

Kozetki medyczne to meble medyczne przeznaczone do badania pacjentów. Zazwyczaj składają się z podstawy, na której znajduje się materac lub inna powierzchnia służąca do leżenia pacjenta oraz regulowanych podłokietników, oparcia i zagłówka. Kozetki medyczne występują w różnych rozmiarach, zależnie od przeznaczenia oraz z różnymi funkcjami, takimi jak regulacja wysokości, opcja rozkładania lub przesuwania.

Sprawdź kozetki

Parawany medyczne

Parawany medyczne to mobilne ekrany, które służą do oddzielania przestrzeni w pomieszczeniach medycznych. Mogą być używane w celu zapewnienia prywatności pacjentom podczas badań lub zabiegów, a także do oddzielania stanowisk pracy personelu medycznego. Parawany medyczne są zwykle wykonane z trwałych i łatwych do dezynfekcji materiałów, takich jak stal lub aluminium, a ich powierzchnie pokryte są materiałami antybakteryjnymi.

Zobacz nasze parawany medyczne

Stojaki na kroplówki

Stojaki na kroplówki to meble medyczne, które służą do podtrzymywania poziomu kroplówki podczas infuzji do organizmu pacjenta. Składają się z metalowej podstawy z kółkami, na której zamontowany jest ruchomy drążek z hakami, do których przymocowuje się torby z płynami. Stojaki na kroplówki są zwykle regulowane pod względem wysokości, co umożliwia dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Stojaki na kroplówki znajdziesz tutaj

Stoliki zabiegowe

Stoliki zabiegowe to meble medyczne służące do wykonywania różnego rodzaju zabiegów i badań u pacjentów. Składają się z podstawy, na której znajduje się blat o specjalnie wyprofilowanych krawędziach, aby zapobiec spływaniu płynów. Stoliki zabiegowe są zwykle wyposażone w uchwyty i półki, aby umożliwić przechowywanie narzędzi i przyborów medycznych potrzebnych podczas zabiegu.

Stoliki zabiegowe

Taborety medyczne

Taborety medyczne to meble medyczne przeznaczone dla personelu medycznego. Są to niskie krzesła bez oparcia, zwykle z wyprofilowanym siedziskiem, aby zapewnić wygodne pozycjonowanie podczas wykonywania różnych czynności medycznych, takich jak badanie pacjenta lub podawanie zastrzyków. Taborety medyczne są zwykle wyposażone w kółka, co umożliwia łatwe przemieszczanie ich pomiędzy różnymi stanowiskami pracy.

https://medico24.pl/101-taborety-medyczne

Przewijaki dla niemowląt

Przewijaki dla niemowląt to meble medyczne, które służą do przewijania pieluch u niemowląt. Składają się z wyprofilowanej poduszki lub maty, na której kładzie się dziecko oraz osłony z boków, które zapobiegają przewracaniu się dziecka i umożliwiają bezpieczne przewijanie. Przewijaki dla niemowląt mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub tworzywo sztuczne, i dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, aby pasować do różnych potrzeb. Niektóre przewijaki dla niemowląt mają dodatkowe funkcje, takie jak półki na akcesoria do pielęgnacji lub zintegrowane wagi, które umożliwiają kontrolowanie wagi dziecka podczas przewijania. Przewijaki dla niemowląt są niezbędnym wyposażeniem dla rodziców i opiekunów, którzy dbają o higienę i komfort swoich maluchów.

https://medico24.pl/103-przewijaki

Lustra, schodki i inne

Posiadamy wiele mebli medycznych i akcesoriów potrzebnych w każdej klinice, przychodni medycznej czy szpitalu. Zapraszamy Cię do przejrzenia wszystkich kategorii, gdzie wśród dziesiątek różnych mebli odnajdziesz najlepsze dla siebie meble medyczne.

Sobota Poniedziałek Wtorek środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty March April May June July Sierpień Wrzesien Październik November December

Nowe konto - załóż

Masz już konto?
Zaloguj natychmiast albo Zresetuj hasło