Bezpłatne badanie stóp w naszych sklepach. Zapraszamy!

Platforma podoskopowa i konsultacja fizjoterapeuty. Tylko w MEDICO24 nasi klienci otrzymują tak wiele za darmo! 

Na bezpłatne badanie stóp zapraszamy do naszych sklepów

ORTO MEDICO
✔ Al. IX Wieków Kielc 2B
(centrum Rondo)
tel.: 796-111-666


ORTO MEDICO
✔ ul. Grunwaldzka 26 
(vis a vis Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego)
tel.: 889-889-899

Chcesz dowiedzieć się więcej, czym jest owe badanie i jakie niesie korzyści? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem który przygotowaliśmy:

Badanie Stóp na Platformie Podoskopowej wykonywane przez Fizjoterapeutę: Kluczowe Aspekty i Korzyści

Wprowadzenie:

Badanie stóp na platformie podoskopowej to ważna procedura, która umożliwia fizjoterapeutom ocenę biomechaniki stóp oraz wykrycie ewentualnych problemów ortopedycznych. Ta nieinwazyjna metoda daje cenne informacje na temat postawy ciała i możliwych zaburzeń, co jest niezbędne do dostosowania odpowiedniego planu terapeutycznego.

1. Diagnoza i Ocena Postawy

Badanie stóp na platformie podoskopowej umożliwia fizjoterapeucie kompleksową analizę postawy pacjenta. Poprzez ocenę rozkładu ciśnienia i punktów nacisku, terapeuta może zidentyfikować asymetrię i nieprawidłowości postawy, które mogą prowadzić do bólu pleców, stawów czy kończyn.

2. Wykrywanie Niewłaściwego Obciążenia Stóp

Platforma podoskopowa pozwala na dokładną ocenę obciążenia stóp podczas chodzenia i stania. Fizjoterapeuta może zauważyć obszary o nadmiernym lub niewystarczającym obciążeniu, co może być przyczyną dyskomfortu czy bólu. Dzięki tej informacji można wdrożyć terapię mającą na celu poprawę równowagi i stabilności.

3. Indywidualne Dopasowanie Terapii

Analiza stóp na platformie podoskopowej pozwala na spersonalizowanie terapii fizjoterapeutycznej. Na podstawie zebranych danych fizjoterapeuta może opracować plan ćwiczeń, które pomogą wzmocnić osłabione obszary stóp, poprawić biomechanikę chodu oraz zminimalizować ewentualne bóle.

4. Monitorowanie Postępów i Efektywności Terapii

Regularne badania stóp na platformie podoskopowej umożliwiają śledzenie postępów pacjenta w trakcie terapii. Fizjoterapeuta może obserwować, czy wprowadzone zmiany i ćwiczenia przynoszą oczekiwane efekty, co pozwala na dostosowanie planu terapeutycznego w miarę potrzeb.

5. Zwalczanie Bólu i Zapobieganie Kontuzjom

Badanie stóp na platformie podoskopowej ma również znaczenie profilaktyczne. Dzięki wczesnemu wykryciu niewłaściwości biomechanicznych, fizjoterapeuta może zaproponować odpowiednie ćwiczenia wzmacniające i korekcyjne, które pomogą uniknąć przyszłych kontuzji oraz bólu.

Podsumowanie:

Badanie stóp na platformie podoskopowej stanowi nieocenione narzędzie dla fizjoterapeutów, pozwalając na precyzyjną analizę biomechaniki stóp oraz postawy ciała. Dzięki temu możliwe jest spersonalizowanie terapii, skupienie się na indywidualnych potrzebach pacjenta i skuteczne zwalczanie bólu oraz dyskomfortu. Systematyczne monitorowanie postępów oraz profilaktyczne podejście do problemów związanych ze stopami stanowią klucz do utrzymania zdrowia i komfortu ruchowego pacjentów.

Sobota Poniedziałek Wtorek środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty March April May June July Sierpień Wrzesien Październik November December

Nowe konto - załóż

Masz już konto?
Zaloguj natychmiast albo Zresetuj hasło